Jammaly | Kosmetika | Biostimulační laser

Jak funguje biostimulační laser?

Laser je světlo se specifickými vlastnostmi a světlo má pro živé buňky zásadní význam. Živočišná buňka není schopna, tak jako rostliny, zpracovat denní světlo, ale dokáže velmi dobře zužitkovat právě světlo laseru. Laserové světlo povzbuzuje energetický metabolismus buňky. Tento jev je nejzřetelnější v urychlení hojení ran.

Energie světla laseru je v tkáni absorbována prostřednictvím buněk, v jednotlivých buňkách se pak přeměňuje z energie světelné na energii buněčnou. Zároveň se při průchodu světla zvyšuje propustnost buněčných membrán, což vede k jejich lepší výživě, zlepšenému fungování a rychlejšímu dělení.

Laserový omlazovací a čistící gel Lasocare

Účinnost laseru účelně podmiňuje a doplňuje speciální laserový gel Lasocare. Tento gel se skládá ze dvou enzymů, které se aktivují laserovým světlem.

LACROPEROXIÁZA (omlazovací) - hydratuje a prokysličuje jednotlivé vrstvy kožních buněk. Přirozeným způsobem tak vyrovnává tzv. kyslíkový dluh, kterým dnes trpí všechny druhy pletí, vystavené vlivům prostředí, stresu, kouření a únavy. Nejzřetelněji se to projeví zpevněním kolagenního pletiva, omlazením a jemným vypnutím pleťového povrchu.

LACTOFERRIN (protibakteriální) - spotřebovává ze zbytků kožního mazu nežádoucí ionty železa. Tyto ionty jsou důležité pro rozmnožování všudypřítomných kožních bakterií. Kožní maz, zbavený železa, je tak pro bakterie nestravitelný a bakteriální kolonie postupem času zanikají. Pomalu, zato však zcela přirozeně a bez použití agresivních chemických přípravků. Metoda Lasocare je proto s velkým úspěchem užívána u všech případů nečisté pleti, pubertální a postpubertální trudovitosti, sklonu k tvorbě zánětlivých pustulózních vřídků a po konzultaci s lékařem i závažnějších forem akné.

Využití biostimulačního laseru

  • Vrásky - Laser přispívá ke zlepšení kondice pokožky. Dochází ke zpevnění kolagenních vláken a tím k vyrovnání vrásek. Pleť se celkově zklidní, zlepší se její vzhled, vypne se, vyhladí a dosáhne se odstranění drobných defektů.
  • Akné - Jeden z nejčastějších kosmetických problémů. Laser v tomto případě napomáhá účinnému hojení zánětlivých papulek a pustulek.
  • Opary - Pokud se bolestivá oblast ozáří ještě před výsevem puchýřků, opar se zpravidla vůbec neobjeví. Pokud klientka s oparem již přijde, obvykle se do několika hodin po ozáření na oparu vytvoří stroupek a vyhne se tak nepříjemným mokvavým projevům.
  • Jizvy a jizvičky - Péče laseru napomáhá zlepšit výsledný stav např. u jizev po plastickém zákroku, císařském řezu, drobných jizviček po akné. Aplikace laseru je v tomto případě nutná co nejdříve po zákroku, který může způsobit jizvy. Platí, čím je jizva mladší, tím snáz se regeneruje a zahojí bez následků.
  • Zklidnění po depilaci či tetování - Aplikace laseru ihned po depilaci voskem či tetování výrazně zklidní podrážděnou kůži. U klientky nedochází k nežádoucím otokům, svědění a zčervenání.

Dále nabízíme